Ülemiste Silmakeskus

Silmakeskuses hoolitseme igakülgselt silmade tervise eest.

Teostame nägemise kontrolli ja vajadusel uute prillide määramist optometristi vastuvõtul, silmarõhu mõõtmist, silmaarsti kontrolli ja silmapõhja uuringut pupilli laiendusega.

Nägemise kontrolli ja kuiva silma nõustamist soovitame kõigile kontoris töötavatele inimestele. Kogenud optometristid annavad nõu, milliseid prille sõltuvalt töö iseloomust valida. Kuiva silma esinemise korral saab testida pisaravedeliku hulka ja vastavalt sellele saab kontrollis juhiseid silmatilkade kasutamise osas.

Silmaarsti kontroll on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused, nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine.

Silmakeskusesse ootame ka inimesi, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi.

KONTAKTID:

KONTAKTID:
Ülemiste Silmakeskus

+372 56 700 717
ylemistecityeyecentre@gmail.com

Valukoja 7, II korrus
Kabinet 227-228

Silmaarsti ja optometristi vastuvõtt ainult eelregistreerimisel. Telefonile ja meilidele püüame vastata hiljemalt nädala jooksul.

 

Kõige kiiremini saate aja, kui broneerite selle järgnevalt lingilt:

Broneerimisel ärge unustage lisada oma emailiaadressi ja kommentaari kirjutada visiidi põhjust.

Broneeri aeg online

 

Pakume lisaks silmade kontrollile, prillide määramisele ja silmaarsti vastuvõtule erinevaid terviklahendusi sagedastele silmamuredele:

Arsti vastuvõtt 70€

Nägemise kontroll ja silmapõhja uuring pupilli laiendusega. Arst vastuvõtt on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused, nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine.

Uuringule ootame ka inimesi, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi. Silmaarsti kontrollis määratakse vajadusel edasised uuringud ja alustatakse ka koheselt probleemiks oleva silmahaiguse ravi.

Vajadusel lepitakse kokku edasine raviplaan ja määratakse koheselt korduvvisiidi aeg.

Prilliretsepti väljastamine ei sisaldu visiidi hinna sees – see on eraldi teenusena 30€ ja prillitellijale tasuta. Prillide tegemiseks lepitakse kokku uus aeg.

Lapsi ootame alates 6.-ndast eluaastast.

Optometristi vastuvõtt 35€

Teostatakse nägemise kontroll ja uute prillide määramine optometristi vastuvõtul, silmarõhu mõõtmine. Nõustamine prillide valikul sõltuvalt töö iseloomust. Iga töö nõuab erinevat korrektsiooni ja optometrist oskab alati leida individuaalse lahenduse, et nägemine oleks hea nii kaugele kui ka lähidistantsidele. Vajadusel määrakse spetsiaalsed prillid kontoritööks.

Kuiva silma nõustamine 35€

Kuiva silma nõustamine toimub optometristi vastuvõtul. Kontoritöötajate ja arvutikasutajate põhiline silmamure on seotud kuiva silma sündroomiga. Liivatunne silmades, silmade punetus ja nägemise hägustumine on kindlad märgid, et esineb silmade kuivust. Kuiv silm võib tekkida ka silmahaiguste või ealiste muutuste tagajärjel ja erinevate ravimite kasutamisel. Nõustamisele ootame kõiki kontoritöötajaid ja nutiseadmete igapäevaseid kasutajaid. Vastuvõtul kontrollitakse nägemisteravust, teostatakse silmarõhu mõõtmine ja tehakse kuiva silma testid. Hinnatakse biomikroskoopial sidekesta, sarvkesta ja laugude seisundit ning laugude servas asuvate Meibomi näärmete seisundit, määratakse pisarahulk Schirmeri testiga. Õige raviga on võimalik kuiva silma kaebusi leevendada ja säilitada hea nägemine. Vastuvõtul selgitatakse välja kuiva silma teket soodustavad tegurid ja nõustatakse ravi ning elustiili suhtes.

Glaukoomi nõustamine 35€

Glaukoomi nõustamine toimub optometristi vastuvõtul. Glaukoom on silmahaigus, mis areneb märkamatult kahjustades nägemisnärvi ja võib põhjustada nägemise halvenemist kuni pimedaks jäämiseni. Glaukoomist tekkinud muutused on pöördumatud. Haiguse esmaseks tunnuseks on tavaliselt silmasisese rõhu tõus. Glaukoomi õigeaegne diagnoosimine ja järjekindel ravi võimaldavad enamasti säilitada nägemise patsiendi eluea vältel.

Nõustamisele ootame patsiente, kellele silmaarst on määranud glaukoomi ravi. Vastuvõtul kontrollitakse silmarõhku, räägitakse läbi raviplaan. Selgitatakse välja, kas määratud ravim sobib või peab ravi korrigeerima. Vajadusel korratakse üle, kuidas silmatilku manustada ning lepitakse kokku järgmine visiit ning uuringute plaan.