Ülemiste Silmakeskus

Silmakeskuses hoolitseme igakülgselt silmade tervise eest.

Teostame nägemise kontrolli ja vajadusel uute prillide määramist optometristi vastuvõtul, silmarõhu mõõtmist, silmaarsti kontrolli ja silmapõhja uuringut pupilli laiendusega.

Nägemise kontrolli ja kuiva silma nõustamist soovitame kõigile kontoris töötavatele inimestele. Kogenud optometristid annavad nõu, milliseid prille sõltuvalt töö iseloomust valida. Kuiva silma esinemise korral saab testida pisaravedeliku hulka ja vastavalt sellele saab kontrollis juhiseid silmatilkade kasutamise osas.

Silmaarsti kontroll on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused, nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine.

Silmakeskusesse ootame ka inimesi, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi.

KONTAKTID:
Ülemiste Silmakliinik / Valukoja 7, II korrus
Kabinet 227-228
Silmaarsti ja optometristi vastuvõtt E—R 8—18
Registreerimine telefonil 581 89 505 või:

Broneeri aeg online

Pakume lisaks silmade kontrollile, prillide määramisele ja silmaarsti vastuvõtule erinevaid terviklahendusi sagedastele silmamuredele:

Silmade täisuuring 45€

Teostatakse nägemise kontroll ja vajadusel uute prillide määramine optometristi vastuvõtul, silmarõhu mõõtmine, silmaarsti kontroll ja silmapõhja uuring pupilli laiendusega.

Täisuuring on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused, nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine.

Uuringule ootame ka inimesi, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi. Silmaarsti kontrollis määratakse vajadusel edasised uuringud ja alustatakse ka koheselt probleemiks oleva silmahaiguse ravi.

Vajadusel lepitakse kokku edasine raviplaan ja määratakse koheselt korduvvisiidi aeg.

Kuiva silma nõustamine 20€

Kuiva silma nõustamine toimub optometristi vastuvõtul. Kontoritöötajate ja arvutikasutajate põhiline silmamure on seotud kuiva silma sündroomiga. Liivatunne silmades, silmade punetus ja nägemise hägustumine on kindlad märgid, et esineb silmade kuivust. Kuiv silm võib tekkida ka silmahaiguste või ealiste muutuste tagajärjel ja erinevate ravimite kasutamisel.

Nõustamisele ootame kõiki kontoritöötajaid ja nutiseadmete igapäevaseid kasutajaid. Kontrollitakse nägemisteravust, teostatakse silmarõhu mõõtmine ja kuiva silma testid. Teostatakse pisara väljutustest ehk TBUT test, hinnatakse biomikroskoopial sidekesta, sarvkesta ja laugude seisundit ning laugude servas asuvate Meibomi näärmete seisundit, määratakse pisarahulk Schirmeri testiga.

Õige raviga on võimalik kuiva silma kaebusi leevendada ja säilitada hea nägemine. Vastuvõtul selgitatakse välja kuiva silma teket soodustavad tegurid ja nõustatakse ravi ning elustiili suhtes.

Õiged prillid igaks tööks 20€

Teostatakse nägemise kontroll ja uute prillide määramine optometristi vastuvõtul, silmarõhu mõõtmine. Nõustamine prillide valikul sõltuvalt töö iseloomust. Iga töö nõuab erinevat korrektsiooni ja optometrist oskab alati leida individuaalse lahenduse, et nägemine oleks hea nii kaugele kui ka lähidistantsidele. Vajadusel määrakse spetsiaalsed prillid kontoritööks.