Ülemiste Citys lõid käed kaks terviseedendajat Pealinna Perearstid ning Health Founders all arendatav Migrevention

Migrevention on innovaatiline rakendus, mis viib peavalude ravi uuele tasemele.

Uue koostöö käigus saavad peavalu– ja migreenipatsiendid senisest parema ravi. „See tähendab ka mõttemallide muutust ehk patsient saab ise tunda, kuidas ka temal on väga oluline roll enda raviteekonnal,“ kommenteerib Migreventioni tegevjuht Katrina Laks.

Migrevention on tarkvaraettevõte, kelle digitaalne peavalukliinik ühendab endas patsiendile mõeldud mobiilirakendusese ja spetsialistidele mõeldud töölaua. Kuigi mobiilirakenduse baasversiooni saavad kõik soovijad ka niisama kasutada, on teenuse täislahendus nüüdsest kasutuses ka Ülemiste Tervisemaja peavalu õdede töövahendina.

Uus tase nõustamisel ja analüüsil

Pealinna Perearstid on asunud kasutama digitaalset peavalukliinikut ehk nad näevad oma töölaualt millal iganes nad soovivad enda patsientide peavalude kulgu ning oskavad tänu sellele oma patsiente paremini nõustada, sest neil on rohkem tõenduspõhiseid patsientide endi kogutud ja jagatud andmeid,“ ütleb Katrina. Ka kasutaja ise saab tänu rakendusele paremini analüüsida, millised on tema peavaluvõi migreeni episoodid.

Migreventioni rakenduses on pandud väga palju rõhku kasutajadisainile. Migreenikuna on Katrina koos oma meeskonnaga teinud kindlaks, et see oleks mugav kasutada ka peavalude või migreenide ajal. „Rakendus on tumedates toonides, seda on mugav vaadata, see ei karju näkku,“ ütleb ta kokkuvõtvalt. Samuti on igal küsimusel, mida rakendusest võib leida, kliiniline tõenduspõhisus.

Suur turvatunne

Migrevention loodi kolm aastat tagasi ning selle aitas välja arendada üks ettevõtte asutajatest, Tartu Ülikooli kliinikumi neuroloog dr Mark Braschinsky. „See turvatunne, mis sellise digilahendusega on patsiendile loodud, on suureks abiks. Teadmine, et selle rakenduse taga on koguaeg professionaal, aitab oluliselt meie patsiente. Siiani on tagasiside kasutajate poole pealt olnud väga hea ning spetsialistid on samuti Migreventioni digitaalse peavalukliiniku töölaua hästi vastu võtnud. See on väga heaks toeks mõlemale poolele ning aitab patsientidel olla ka emotsionaalselt palju tugevamad. Spetsialistide vaatest tõstab rakendus ravikvaliteeti, sest tänu kvaliteetselt kogutud andmetele saame patsiendist rohkem teada, ütleb Ülemiste Tervisemaja ja Pealinna Perearstide juhataja Kristel Amjärv ning kutsub üles inimesi, kellel on regulaarsed peavalud või esineb migreene, Migreventioni rakendust alla laadima ja neid, kes on Pealinna Perearstide nimistus ka ennast peavaluõe vastuvõtule registreerima

Vähem kulusid ja kannatusi

Migrevention vaatab arenduse mõttes ka homsesse ja ülehomsesse päeva. „Eesti on heaks testplatvormiks, kuid oleme juba vaatamas UK ning Lähis– Ida turgudele, sest seal on meiega üsna sarnane peavalude raviplaan,“ selgitab Katrina ning lisab, et UK tervishoiusüsteem mõistab väga hästi ka peavalude sotsiaalmajanduslikke kulusid. „Nad ei näe ainult üksikisiku kulutusi ja kaotusi, vaid mõõdavad juurde ka kõik need kulud, mis puudutavad inimeste töölt ära olemist, sõite teistesse linnadesse spetsialistide juurde, samuti kulusid õige ravi otsimisele. Õige ravi leidmise teekond võib olla keskmiselt 8-12 aastat ja inimene kannatab kogu selle aja. Meie lahendusega on võimalik seda perioodi tunduvalt vähendada.“

Juba tegeletakse ka ühe järgmise põlvkonna tootega, mis liigitub digiravimi kategooriasse. „Arendame lahendust, kus spetsialist saab välja kirjutada ka füsio– ja psühhoteraapiat individuaalse digitaalse ravina, et peavalude sagedust vähendada.“

Migrevention rakendus on kasutajale tasuta ning on alla laetav nii Google Play kui Apple App Store keskkondadest.